Twój koszyk jest pusty
logo  
Logowanie:
Wyszukiwarka:
Menu
Pobierz cennik
format xls,format html
Bestselery

strona główna: TEOLOGIA » BIBLISTYKA

SCRIPTA BIBLICA ET ORIENTALIA T.1(2009) red. P.Dec, P.Muchowski, M.Munnich,Ł.Niesiołowski-Spano

SCRIPTA BIBLICA ET ORIENTALIA T.1(2009) red. P.Dec, P.Muchowski, M.Munnich,Ł.Niesiołowski-Spano

producent::
KUL


brutto: 24.00 zł

              Zapraszamy na nasze łamy wszystkich badaczy zajmujących się całym starożytnym Bliskim Wschodem. Pragniemy także, Scripta Biblica et orientalia stały się czasopismem publikującym prace z różnych dziedzin, które pomagają nam w zrozumieniu różnorodnego świata starożytnego Lewantu. Liczymy zarówno na prace historyków, jak i biblistów, archeologów oraz filologów, historyków sztuki czy też antropologów kultury.
              Mamy nadzieję, że artykuły zamieszczone w pierwszym numerze przynajmniej częściowo ukazują to bogactwo nauk zaangażowanych w poznawanie świata, który wprawdzie już przeminął, lecz jego elementy wciąż w nas żyją.
             W tym miejscu wypada dodać jeszcze jedną cechę naszego periodyku, która w sposób naturalny wyłania się z naszego opisu. Otóż obok jasno zakreślonego horyzontu terytorialnego, należy określić horyzont czasowy. Interesuje nas - najogólniej mówiąc - starożytność. Zdajemy sobie przy tym sprawę, że nie jest łatwo wyznaczyć jej granice. Musimy więc przyjąć, dość arbitralnie, że dla Bliskiego Wschodu jest to czas od pojawienia się pisma ok. 3500 p.n.e. aż do podboju tych terenów przez Arabów w VII w. n.e.
                                              ( od Redakcji )
                                    


RODZAJ OKŁADKI

MIĘKKA

ROK WYDANIA

2009

STRON

298

Produkty powiązane:
nasze dane | regulamin | wysyłka i zwroty | PLIKI | formularz kontaktowy