Twój koszyk jest pusty
logo  
Logowanie:
Wyszukiwarka:
Menu
Pobierz cennik
format xls,format html
Bestselery

strona główna: KSIĘGI PAMIĄTKOWE

KS. IDZI BENEDYKT RADZISZEWSKI - PISMA red. Stanisław Janeczek, Michał Maciołek, Rafał Charzyński

KS. IDZI BENEDYKT RADZISZEWSKI - PISMA red. Stanisław Janeczek, Michał Maciołek, Rafał Charzyński

producent::
KUL


brutto: 53.00 zł

                Przypadająca w 2008 r. dziewięćdziesiąta rocznica powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II sprzyja przypomnieniu jego genezy, a tym samym jego twórcy i charyzmatycznego rektora - ks. Idziego B. Radziszewskiego.
               [...] Pora więc najwyższa, by przypomnieć ten czysto brzmiący głos i bogactwo tematów, które podejmował. Na początek wydawcy zdecydowali sie przypomnieć pisma ks. Radziszewskiego, które on sam skierował do druku, a więc dokonania najbardziej dojrzałe i oryginalne. Pominięto natomiast na razie zapiski z wykładów, które funkcjonują w formie litografów, choć są to pozycje w dorobku ks. Radziszewskiego też ważne, jeśli pamiętać o roli, jaką wyznaczył dydaktyce, i pasji, z jaką się jej wielkodusznie oddawał, podobnie jak organizacji infrastruktury uniwersyteckiej, nawet kosztem własnych badań naukowych i piśmiennictwa.
                [...]  Niniejsza edycja jest przedrukiem opublikowanych pism ks. I.B. Radziszewskiego. Uzupełniono jedynie i poprawiono zapisy bibliograficzne oraz  - w miarę możności - liczne przywoływane nazwiska i imiona  ( ponad 2 tys. ).
             ( ze Wstępu - Redaktorzy )


RODZAJ OKŁADKI

TWARDA

ROK WYDANIA

2009

STRON

588

Produkty powiązane:
nasze dane | regulamin | wysyłka i zwroty | PLIKI | formularz kontaktowy