Twój koszyk jest pusty
logo  
Logowanie:
Wyszukiwarka:
Menu
Pobierz cennik
format xls,format html
Bestselery

strona główna: NAUKI ŚCISŁE » EKONOMIA

CZłOWIEK I JEGO DECYZJE T. 1 i 2 red. Kazimierz A. Kłosiński, Adam Biela

CZłOWIEK I JEGO DECYZJE T. 1 i 2 red. Kazimierz A. Kłosiński, Adam Biela

producent::
KUL


brutto: 48.00 zł

                Recenzowana praca zbiorowa składa się z 78 artykułów podzielonych tematycznie na 12 rozdziałów. Ich struktura została skomponowana w spójną całość. W poszczególnych artykułach ich autorzy poddali wnikliwej analizie decyzje podejmowane przez człowieka z bardzo różnorodnych perspektyw, w tym filozofii, teologii, socjologii, psychologii, ekonomii i marketingu. Znajdziemy w nich opracowania o charakterze czysto teoretycznym, filozoficznym i przeglądowym po artykuły oparte na badaniach empirycznych i studia przypadków.
             Szczególnie imponujący jest skład autorów, obejmujący przedstawicieli różnych dziedzin nauki z wielu krajów Europy Środkowowschodniej i Azji, w tym Polski, Słowacji, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu, Gruzji.
             Takie zestawienie poglądów daje wgląd w znaczenie i rozwój nauk analizujących ludzkie decyzje, jak również w sposób myślenia naukowców w krajach do niedawna zdominowanych przez ideologię komunistyczną, której istotą było radykalne ograniczenie wolności decydowania jednostki o swoim losie.
             Autorzy z krajów powstałych po rozpadzie ZSRR prezentują m.in. mało znane w literaturze zachodniej poglądy rosyjskich filozofów, pisarzy egzystencjalistów i teologów prawosławnych. Proponują też ciekawe zastosowania teorii decyzji do rozwiązywania praktycznych problemów gospodarczych i społecznych.
               ( z recenzji - ks. prof. dr hab. Roman Dzwonkowski, dr Oleg Gorbaniuk )


RODZAJ OKŁADKI

MIĘKKA

ROK WYDANIA

2009

STRON

883

Produkty powiązane:
nasze dane | regulamin | wysyłka i zwroty | PLIKI | formularz kontaktowy