Twój koszyk jest pusty
logo  
Logowanie:
Wyszukiwarka:
Menu
Pobierz cennik
format xls,format html
Bestselery

strona główna: JAN PAWEŁ II /KAROL WOJTYŁA

OBECNOŚĆ KAROL WOJTYŁA-JAN PAWEŁ II W KATOLICKIM UNIWERSYTECIE LUBELSKIM DAR I ODPOWIEDZIALNOŚĆ red. M. Filipiak, A. Szostek

OBECNOŚĆ KAROL WOJTYŁA-JAN PAWEŁ II W KATOLICKIM UNIWERSYTECIE LUBELSKIM DAR I ODPOWIEDZIALNOŚĆ red. M. Filipiak, A. Szostek

producent::
KUL


brutto: 48.00 zł

            Obecność Karola Wojtyły - Jana Pawła II w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim ma charakter szczególny. Impulsem dla niej stały się wydarzenia z połowy lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku: zamknięcie Wydziału Teologicznego UJ oraz wakująca Katedra Etyki KUL. Krótko po jej objęciu  Karol Wojtyła otrzymał sakrę biskupią - i zdawało się, że jego obecność w KUL okaże się epizodem.
           A jednak obecność ta trwała , a nawet pogłębiała się w kolejnych latach. Z jednej strony bowiem Ksiądz Biskup - a wkrótce Arcybiskup i Kardynał - Karol Wojtyła gorąco pragnął kontynuować swą pasję naukową, z drugiej zaś sam Uniwersytet niezwykle życzliwie przyjął swojego nowego Profesora. Ksiądz Kardynał nadal więc w KUL-u często bywał, uczestniczył w rozlicznych sesjach naukowych, publikował swe książki i artykuły, gromadził wokół siebie uczniów, promował kolejnych magistrów i doktorów.
           Ta więź zyskała nowy wymiar po pamiętnym dniu 16 października 1978 roku. Uniwersytet nie poprzestał na okazaniu radości i dumy płynącej z faktu, że jego Profesor został Papieżem. Zainicjował budowę Collegium Jana Pawła II, otworzył prężnie działający Instytu Jego imienia, na wszystkich wydziałach pilnie studiowano Jego myśl, cała społeczność akademicka KUL - jej władze, profesorowie, pracownicy, studenci - wielokrotnie spotykała się z Papieżem, z wdzięcznością przyjmując Jego słowa i wspierając Go swą wytrwałą modlitwą. Można powiedzieć, że przez wszystkie lata pontyfikatu Jana Pawła II KUL żył Papieżem.
                       Ze wstępu Stanisława Kardynała Dziwisza


RODZAJ OKŁADKI

TWARDA

ROK WYDANIA

2008

STRON

490

Produkty powiązane:
nasze dane | regulamin | wysyłka i zwroty | PLIKI | formularz kontaktowy