Twój koszyk jest pusty
logo  
Logowanie:
Wyszukiwarka:
Menu
Pobierz cennik
format xls,format html
Bestselery

strona główna: FILOZOFIA » HISTORIA FILOZOFII

BÓG ŚWIAT I CZŁOWIEK W PISMACH HONORIUSZA AUGUSTODUNENSISA Marek Jamróz

BÓG ŚWIAT I CZŁOWIEK W PISMACH HONORIUSZA AUGUSTODUNENSISA Marek Jamróz

producent::
KUL


brutto: 19.00 zł

        Celem niniejszej książki jest rekonstrukcja poglądów Honoriusza na temat zagadnień określonych w tytule jako: Bóg, świat i człowiek. Autor zamierza wykazać, że Honoriusz, jako encyklopedysta i kompilator, wpisuje się w dominujący do końca XII wieku światopogląd, jednocześnie powiela go i tworzy.
       Największa liczba publikacji na temat Honoriusza odnosi sie do zagadki związanej z kwestią tożsamości autora. Znacznie mniej prac poświęcono samemu jego dziełu. Poza J.A. Endresem, nikt do tej pory nie analizował pism Honoriusza w kontekście jego poglądów teologicznych, antropologicznych i kosmologicznych, ujętych razem. W badaniach dominuje raczej wybiórcze traktowanie jego tekstów.
     Biorąc pod uwagę aktualny stan badań nad poglądami Honoriusza, autor niniejszej pozycji podejmuje próbę przedstawienia tych zagadnień w szerszym, niż dotychczas stosowany, zakresie tematycznym. Istotnym impulsem do przyjęcia takiego spojrzenia na pisma Honoriusza jest ich charakter, w dużej mierze encyklopedyczny i kompilacyjny. Pisma te stanowią swego rodzaju zwierciadło umysłowości wykształconego człowieka XIII wieku.
 


RODZAJ OKŁADKI

MIĘKKA

ROK WYDANIA

2008

STRON

207

Produkty powiązane:
nasze dane | regulamin | wysyłka i zwroty | PLIKI | formularz kontaktowy