Twój koszyk jest pusty
logo  
Logowanie:
Wyszukiwarka:
Menu
Pobierz cennik
format xls,format html
Bestselery

strona główna: JAN PAWEŁ II /KAROL WOJTYŁA

KOŚCIÓŁ W CZASACH JANA PAWŁA II red. Marian Rusecki, Krzysztof Kaucha, Jacenty Mastej

KOŚCIÓŁ W CZASACH JANA PAWŁA II  red.  Marian Rusecki,  Krzysztof Kaucha, Jacenty Mastej

producent::
KUL


brutto: 37.50 zł

          Cały chrześcijański świat głęboko przeżywał paschę Jana Pawła II. W wielkim bólu towarzyszyliśmy Jego ostatniej ziemskiej pielgrzymce. Dziękowaliśmy Bogu za dar Jana Pawła II, za Jego wkład w odnowę życia Kościoła, świata, kultury, który jest nie do przecenienia. Jako Następca św. Piotra, zatroskany o tożsamość Kościoła Chrystusowego oraz zrozumienie ducha naszych czasów, pozostawił niezwykle bogaty dorobek we wszystkich dziedzinach nauczania i życia.
          Dla ukazania wieloaspektowej działalności Jana Pawła II, Instytut Teologii Fundamentalnej KUL podjął się wydania publikacji obrazującej dynamiczny i całościowy rozwój Kościoła w czasie jego pontyfikatu. W powstaniu tego dzieła uczestniczyły znane osobistości z życia Kościoła (Kardynałowie: Camillo Ruini, Joachim Meisner, Stanisław Nagy, Arcybiskupi: Stanisław Dziwisz i Józef Życiński, Biskup František Tondra) oraz wybitni naukowcy z zagranicznych i polskich ośrodków uniwersyteckich (m.in. R. Buttiglione, F. Bousquet, J-H. Gagey, A. Milano, V. Maldjieva, J. I. Muya, I. Pavlov, R. Kamiński, J. Mariański, A. Napiórkowski, H. Samsonowicz, T. Styczeń, A. Szostek i inni).
Praca Kościół w czasach Jana Pawła II jest pierwszym opracowaniem tego typu w Polsce, a być może i w świecie.
          Za sprawą Jana Pawła II Kościół angażuje się w najważniejsze problemy współczesności. Praca w sposób pogłębiony ukazuje bogactwo rzeczywistości Kościoła i jego obecność w świecie, w jego złożonych i trudnych problemach, których ludzkimi środkami nie sposób rozwiązać. Kościół w czasach Jana Pawła II – i w ogromnej mierze za jego sprawą – jawi się jako pochylony nad każdym człowiekiem, doświadczającym biedy i cierpień, nierówności społecznej i pogardy, instrumentalizacji i ideowego zagubienia.
Praca ta jest adresowana do tych, którzy pragną głębiej poznać znaczenie Kościoła w rozwiązywaniu aktualnych spraw i problemów dotyczących całej rodziny ludzkiej.


ROK WYDANIA

2005

STRON

514

Produkty powiązane:
nasze dane | regulamin | wysyłka i zwroty | PLIKI | formularz kontaktowy