Twój koszyk jest pusty
logo  
Logowanie:
Wyszukiwarka:
Menu
Pobierz cennik
format xls,format html
Bestselery

strona główna: NAUKI SPOŁECZNE » SOCJOLOGIA

SOCJOLOGIA MAŁE STRUKTURY SPOŁECZNE Jan Turowski

SOCJOLOGIA MAŁE STRUKTURY SPOŁECZNE Jan Turowski


brutto: 19.00 zł

Książka adresowana do studiujących socjologię i wszystkich osób zainteresowanych tą dyscypliną lub potrzebujących pewnego przygotowania socjologicznego w związku z działalnością zawodową.
Obejmuje swym zakresem część problematyki tzw. socjologii ogólnej, określanej jako tzw. mikrostruktury społeczne, to znaczy wiedzę o grupach społecznych, opartych na interakcjach bezpośrednich, w przeciwieństwie do grup społecznych o złożonej strukturze, obejmującej kilka szczebli i poziomów hierarchicznej zależności swych jednostek organizacyjnych lub też działających za pomocą wyspecjalizowanych ogólnokrajowych instytucji. Pozostałe struktury społeczne zostaną przedstawione w przygotowywanej przez autora części drugiej, zatytułowanej "Socjologia. Wielkie struktury społeczne".
Analizowane zagadnienia ujęte są w sposób problemowy i socjotechniczny. Ujęcie problemowe wyraża się w tym, iż autor nie referuje jakiegoś jednego poglądu, ale poszukując odpowiedzi na postawione pytanie, analizuje i konfrontuje różne stanowiska, prowadzi dyskurs na dany temat, co umożliwia Czytelnikowi śledzenie dowodzenia i ustalanie odpowiedzi. Ujęcie socjotechniczne polega na tym, iż autor ukazuje, jak badania i wiedza socjologiczna są blisko związane ze sferą działalności praktycznej i są społecznie przydatne. Autor stara się sygnalizować, a nawet wyraźnie formułować wnioski czy wskazania, wypływające z teoretycznego rozwiązania danego problemu.

 


RODZAJ OKŁADKI

MIĘKKA

ROK WYDANIA

2001

STRON

160

Produkty powiązane:
nasze dane | regulamin | wysyłka i zwroty | PLIKI | formularz kontaktowy