Twój koszyk jest pusty
logo  
Logowanie:
Wyszukiwarka:
Menu
Pobierz cennik
format xls,format html
Bestselery

strona główna: NAUKI PRZYRODNICZE » ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU

MODELOWANIE ELEMENTÓW KRAJOBRAZU I. Kozak, V. Menshutkin, R. Z. Klekowski

MODELOWANIE ELEMENTÓW KRAJOBRAZU I. Kozak, V. Menshutkin, R. Z. Klekowski

producent::
KUL


brutto: 29.00 zł

MODELOWANIE ELEMENTÓW KRAJOBRAZU

Główną zaletą modelowania komputerowego w ekologii jest możliwość powiązania wyników obserwacji i eksperymentów w dynamiczny system, za którego pomocą można prognozować skutki działalności człowieka w środowisku naturalnym. 

Niniejsza książka dotyczy zastosowania modelowania komputerowego do badań krajobrazowych. W pierwszej części przedstawiono podstawowe założenia metodologiczne modelowania komputerowego. Autorzy wprowadzają Czytelnika w problematykę modelowania, prezentując trzy modele: (1) Model bilansowy ekosystemu lądowego; (2) Model sukcesji systemu leśnego, który umożliwia symulacje składu gatunkowego, liczby i biomasy drzew na przestrzeni wielu lat w różnych scenariuszach zmian klimatycznych i gospodarczych; (3) Model krajobrazowy oparty na teorii automatów komórkowych, zastosowany do symulacji dynamiki krajobrazów dużych regionów. 

Druga część książki opisuje technikę konstruowania modeli. Są to uproszczone przykłady szkoleniowe, pokazujące "od kuchni" proces modelowania i pomagające Czytelnikowi tworzyć własne modele krajobrazowe.


ROK WYDANIA

2003

STRON

190

Produkty powiązane:
nasze dane | regulamin | wysyłka i zwroty | PLIKI | formularz kontaktowy