Twój koszyk jest pusty
logo  
Logowanie:
Wyszukiwarka:
Menu
Pobierz cennik
format xls,format html
Bestselery

strona główna: HUMANISTYKA

POLONISTYCZNA ZASADA INDYWIDUALIZACJI. STUDIUM TEORETYCZNO-EMPIRYCZNE, Natalia Grabska

POLONISTYCZNA ZASADA INDYWIDUALIZACJI. STUDIUM TEORETYCZNO-EMPIRYCZNE, Natalia Grabska


brutto: 46.50 zł

                Natalia Grabska - dr nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa; absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II; nauczycielka języka polskiego; doświadczenia w zakresie empirycznych badań edukacyjnych nabyła w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie; autorka licznych artykułów naukowych o tematyce dydaktycznej (również w języku angielskim); publikowała m.in. w czasopismach: „Psychologia w Szkole", „Studia Pedagogiczne", „Remedium", „Kwartalnik Edukacyjny".

W centrum zainteresowania Autorki znalazła się praktyka dydaktyczna i obecność w niej zasady indywidualizacji. W celu postawienia diagnozy przeprowadziła badania empiryczne. [...] Bardzo ważne jest to, że Autorka nie podchodzi do nich z założeniem o bezwzględnej wyższości metody indywidualizacji nad wszelkimi innymi działaniami dydaktycznymi. Z zainteresowaniem, ale i pokorą obserwuje lekcje i wysłuchuje nauczycieli oraz uczniów. Dlatego uwzględnia też zastrzeżenia wysuwane wobec indywidualizacji. [...] Książka stanowi bardzo ważny wkład do naukowej refleksji o stanie współczesnej dydaktyki polonistycznej.
 
Dr hab. Krzysztof Biedrzycki, prof. UJ

Praca wskazuje na badawcze ambicje Autorki oraz na styczność co najmniej kilku dyscyplin naukowych, wśród których na plan pierwszy wysuwają się: socjologia, pedagogika, filozofia oraz literaturoznawstwo polonistyczne. Autorka jest bowiem badaczką procesu dydaktycznego. I (warto to podkreślić) jest to praca pionierska. [...] Publikacja stanowić może impuls dla nauczycieli do refleksji nad ich postawami i sposobami pracy z uczniem.
 Prof dr hab. Ewa Jaskółowa


TOWARZYSTWO NAUKOWE KATOLICKIEGO UNIWERSYTETU LUBELSKIEGO JANA PAWŁA II


RODZAJ OKŁADKI

MIĘKKA

ROK WYDANIA

2017

STRON

218

Produkty powiązane:
nasze dane | regulamin | wysyłka i zwroty | PLIKI | formularz kontaktowy