Twój koszyk jest pusty
logo  
Logowanie:
Wyszukiwarka:
Menu
Pobierz cennik
format xls,format html
Bestselery

strona główna: HUMANISTYKA » POLONISTYKA

TRAGEDIE T II , AJSCHYLOS przełożył Robert R. Chodkowski

TRAGEDIE T II , AJSCHYLOS przełożył Robert R. Chodkowski

producent::
KUL


brutto: 59.50 zł

     Drugi tom tragedii Ajschylosa zawiera nowy przekład z opracowaniem Orestei poety, trylogii obejmującej Agamemnona, Ofiarnice i Boginie łaskawe, dokonany przez Roberta R. Chodkowskiego, badacza i tłumacza tragedii greckiej, emerytowanego profesora zwyczajnego KUL.
      Oresteja jest uznawana powszechnie za jedno z największych arcydzieł literatury światowej. Ta jedyna trylogia wśród zachowanych tragedii greckich jest z jednej strony szczytowym osiągnięciem Ajschylosa jako poety oraz rozwinięciem i podsumowaniem jego wcześniejszych innowacji w zakresie techniki dramatycznej i teatralnej, a z drugiej wyznacza dla następców nowe drogi rozwoju tragedii.
     Ajschylos jest też dla odbiorców jego dzieła nauczycielem, wskazując między innymi, że mądrość i wiedzę zdobywa się cierpieniem i trudem, a występku i zbrodni unika, przestrzegając prawa, na którego straży stawia trybunał,, złożony z nieprzekupnych, prawych i bezstronnych obywateli"., którym przewodzi Pallas Atena, uosobienie ducha ateńskiej demokracji i wykonawczyni woli Zeusa i jego Sprawiedliwości  (Dike).


RODZAJ OKŁADKI

TWARDA

ROK WYDANIA

2016

STRON

270

Produkty powiązane:
nasze dane | regulamin | wysyłka i zwroty | PLIKI | formularz kontaktowy