Twój koszyk jest pusty
logo  
Logowanie:
Wyszukiwarka:
Menu
Pobierz cennik
format xls,format html
Bestselery

strona główna: PRAWO » ADMINISTRACJA

ADMINISTROWANIE ROZWOJEM REGIONALNYM W SYSTEMIE PRAWA ADMINISTRACYJNEGO Marcin Szewczak

ADMINISTROWANIE ROZWOJEM REGIONALNYM W SYSTEMIE PRAWA ADMINISTRACYJNEGO Marcin Szewczak

producent::
KUL


brutto: 32.00 zł

            Celem niniejszej pracy jest analiza procesów związanych z administrowaniem rozwojem regionalnym zachodzących w systemie prawa administracyjnego, a zmierzających do wkomponowania tego systemu w obszar europejskiej przestrzeni administracyjnej.
             Przedmiotem niniejszego opracowania są zagadnienia związane z dwiema najważniejszymi politykami unijnymi, które składają się na rozwój regionalny - polityką regionalną i polityką rozwoju obszarów wiejskich i rybołówstwa. Nie oznacza to jednak, że pozostałe polityki unijne bądź też zadania przypisane niektórym podmiotom administrującym wynikające z kompetencji wspólnotowych nie mają wpływu na rozwój regionalny. Praktycznie można stwierdzić, że na szerokie pojęcie rozwoju regionalnego składa się wiele innych dziedzin, takich jak: polityka ochrony środowiska, polityka transportowa, ochrona zdrowia, polityka handlowa, polityka kulturalna czy też pieniężna.
              [...] Celem jest skoncentrowanie się na podmiotowym ujęciu zagadnienia administrowania rozwojem regionalnym w systemie prawa administracyjnego. Zgodnie z powyższymi rozważaniami, można wykreować podstawową tezę pracy, zgodnie z którą administrowanie rozwojem regionalnym to skoordynowany, zintegrowany system administracji, obejmujący swoimi kompetencjami nie tylko politykę regionalną, ale także politykę rozwoju obszarów wiejskich wraz z terenami zależnymi od rybołówstwa.
                                                                                       ( ze Wstępu )


RODZAJ OKŁADKI

MIĘKKA

ROK WYDANIA

2013

STRON

424

Produkty powiązane:
nasze dane | regulamin | wysyłka i zwroty | PLIKI | formularz kontaktowy