Twój koszyk jest pusty
logo  
Logowanie:
Wyszukiwarka:
Menu
Pobierz cennik
format xls,format html
Bestselery

strona główna: NAUKI SPOŁECZNE » NAUKI POLITYCZNE

AFRYKA O GODNOŚĆ ŻYCIA red. naukowa Kazimierz Albin Kłosiński

AFRYKA O GODNOŚĆ ŻYCIA red. naukowa Kazimierz Albin Kłosiński

producent::
KUL


brutto: 27.50 zł

                     Afryka potrzebuje pomocy i nie chodzi - jak podkreślał afrykański patriarcha, poeta, prezydent Republiki Południowej Afryki, Nelson Mandela - o jałmużnę czy dobroczynny gest, chodzi o pomoc, która się Afryce należy. Ale ów poeta zgadzał się również z prezydentem Republiki Południowej Afryki Thabo Mbeki oraz prezydentem Ugandy Yowei Kaguta Museveni, którzy wołali: „ Przestańcie wreszcie pytać, co świat zrobi dla Afryki i zastanówcie się, co sami możemy dla siebie zrobić!”
                       Troskę o kontynent afrykański przejawiał Jan Paweł II w swych licznych pielgrzymkach na ten ląd. W Goree w Senegalu w 1992 roku powiedział m.in.:
„ W obecnej epoce głębokich przemian Afryka bardzo dotkliwie odczuwa skutki dokonywanej niegdyś grabieży, która pozbawiła ją żywotnych sił. Jej zasoby ludzkie zostały w niektórych regionach na długi czas uszczuplone. Dlatego pomoc, której Afryka potrzebuje, słusznie się jej należy. Oby z pomocą Bożą mogła zaznać konkretnych przejawów solidarności, która pozwoli jej pokonać tragiczne problemy.”
                                            ( ze Wstępu - Kazimierz Albin Kłosiński )


RODZAJ OKŁADKI

MIĘKKA

ROK WYDANIA

2012

STRON

384

Produkty powiązane:
nasze dane | regulamin | wysyłka i zwroty | PLIKI | formularz kontaktowy