Twój koszyk jest pusty
logo  
Logowanie:
Wyszukiwarka:
Menu
Pobierz cennik
format xls,format html
Bestselery

strona główna: FILOZOFIA » HISTORIA FILOZOFII

BENEDICTI HESSE QUAESTIONES DISPUTATAE SUPER TRES LIBROS << DE ANIMA>> ARISTOTELIS ( Libri II et III) Wanda Bajor

BENEDICTI HESSE QUAESTIONES  DISPUTATAE SUPER TRES LIBROS << DE ANIMA>> ARISTOTELIS ( Libri II et III) Wanda Bajor

producent::
KUL


brutto: 56.00 zł

     Niniejsza edycja krytyczna i analiza historyczno- filozoficzna komentarza Benedykta Hessego do traktatu O duszy Arystotelesa prezentuje stanowisko XV-wiecznego krakowskiego myśliciela w perspektywie starożytnej i średniowiecznej dyskusji na temat natury człowieka. Znaczenie tej edycji wynika z roli, jaką pełniła antropologia Arystotelesa,dominująca w europejskim dyskursie o naturze człowieczeństwa przynajmniej do połowy wieku XVIII. [ z przedmowy].


     Książka składa się z trzech części. Część pierwsza zawiera wstęp edytorski z opisem rękopisów, będących podstawą edycji oraz źródeł rękopiśmiennych, na których Hesse oparł swój komentarz.
    Część druga stanowi szeroka panorama doktrynalna starożytnej i średniowiecznej tradycji komentatorskiej, związanej z traktatem Arystotelesa O duszy. Na tym tle przedstawione zostało studium doktrynalne zasadniczych wątków antropologicznych zawartych w komentarzu Hessego.
     Zasadniczą część publikacji stanowi wspomniana edycja tekstu II i III księgi komentarza Benedykta Hessego do traktatu Arystotelesa O duszy umieszczona w części trzeciej.


RODZAJ OKŁADKI

MIĘKKA

ROK WYDANIA

2011

STRON

612

Produkty powiązane:
nasze dane | regulamin | wysyłka i zwroty | PLIKI | formularz kontaktowy